صبر313

سالها منتظر سیصد و اندی مرد است...

صبر313

سالها منتظر سیصد و اندی مرد است...

  • ۱
  • ۰

آل سعود
امروز ما شاهد یک نسل کشی کم سابقه و یک جنایت هولناک در منطقه خاورمیانه هستیم، جنایاتی که در سکوت معنادار مجامع بین المللی و البته حمایت قدرت های غربی در حال شکل گیری هست. وقتی به مردم یمن نگاه میکنیم، صحنه های دلخراشی  می بینیم که دل هر انسان آزاده را به درد می آورد، مادرانی که کودکشان در زیر خروارها خاک مدفون شده است و یا کودکانی که والدینشان را از دست داده اند. و تمام جرم این ملت ستم دیده، خواستن حکومتی مبتنی بر شرع مقدس اسلام و همچنین استقلال سیاسی و اقتصادی از غرب و شرق است.
کشورهایی نظیر امریکا ، انگلیس و  رژیم نامشروع صهیونیستی که دائما در فکر افزایش سلطه خود بر کشورهای جهان علی الخصوص کشورهای خاورمیانه به سر میبرند، نمیتوانند، استقلال ملت ها را ببینند و با هر حیله و نیرنگ و یا حتی اقدامی نظامی که شده میخواهند حرکتهای آزادیخواهانه ملت ها را متوقف کنند. این قدرتها، در اوایل انقلاب اسلامی ایران، ضمن تحریک اقوام مختلف ایرانی علیه حکومت مرکزی و همچنین تجهیز منافقین، صدام را نیز تجهیز و تحریک کردند تا به ایران حمله نظامی بکند. امروز هم در یمن اوضاع دقیقا مثل اوایل انقلاب اسلامی ایران است که انقلابی تازه پیروزشده درگیر جنگ با یک کشور به ظاهر اسلامی و عربی است که بدون هیچ دلیل محکمی به قتل و کشتار دست برده است. و البته قطعا پایان کارش هم مانند عاقبت صدام،خواری و زبونی خواهد شد.
اگر بخواهیم قصد و هدف آل سعود از تجاوز به یمن را مورد مطالعه قرارد دهیم باید بگوییم بزرگترین دلیل آل سعود از حمله نظامی به یمن ترس از تشکیل یک حکومت شیعه و انقلابی در کشوری است که تا چندی پیش یکی از بزرگترین هم پیمانان آل سعود در منطقه بوده است و این اتفاق باعث تزلزل پایه های قدرت دربار سعودی شده است. در واقع  سعودی ها از این واقعه به شدت احساس خطر کرده اند.
دلیل دیگر این اقدام نابخردانه دستور امریکا و سایر قدرتهای غربی در پی به خطر افتادن سلطه خود مبنی بر سرکوب مردم آزادیخواه یمن است و عربستان که خود ابزار دست امریکاییها در منطقه میباشد با حمله به یمن هم در صدد رفع  نگرانی خود برآمده است و هم از فرمان اربابان خود اطاعت کرده است.
اما این جنایت آل سعود بسیار شبیه به حملات رژیم صهیونیستی به مردم بی پناه غزه است، مثلا در هردو مورد، برخلاف قوانین بین الملل، زنان، کودکان، بیمارستانها و مدارس مورد هدف قرار گرفته اند. از سلاح های نامتعارف علیه مردم غیر نظامی استفاده شده است، هردو مورد،رژیم متجاوز طرف مقابل را محاصره دارویی و امدادی و کالایی کرده است،امریکا در هردو مورد ضمن اعلام حمایت از تجاوزات ،از متجاوزین پشتیبانی اطلاعاتی و تسلیحاتی کرده است، و در نهایت در هردو واقعه جامعه جهانی سکوتی معنادار داشته است. نتیجه ای که از این شباهت ها میتوان گرفت آن است که آل سعود نسخه دشداشه پوش آل یهود است و از نظر تفکرات و کردار تار مویی باهم فرق ندارند.
این تجاوز که هزاران نفر را کشته و زخمی و ده ها هزار نفر را آواره کرده است برای عربستان سعودی تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت. اولین صدمه ای که  آل سعود  از این جنایت خود میبیند، بیزار شدن ملتهای جهان از عربستان سعودی است و تا سالیان سال مردم دنیا از عربستان  سعودی به عنوان یک کشور متجاوز یاد میکنند، همچنین این ذهنیت مردم باعث میشود تا سیاست مداران آنها نیز در روابط خود با سعودی ها تجدید نظر کنند و رفته رفته آل سعود در دنیا به انزوا کشیده میشود. اتفاق دیگر،کاشته شدن تخم کینه در دل مردم یمن است. مردم یمن که با بمبارانهای آل سعود عزیزان خود و خانه های خود را از دست داده اند، هیچوقت آل سعود را نخواهند بخشید وهمیشه کینه و نفرت آنها را به دل خواهند داشت. نظیر این اتفاق در کشور ما هم اتفاق افتاد و مردم ایران تا زمان مرگ صدام از او متنفر بودند و هنوز هم از او با نفرت یاد می کنند.
مورد دیگر مشکلات داخلی عربستان است که با شروع این جنگ شدت گرفته و میتواند باعث وقوع اتفاقات ناگواری برای آل سعود باشد، من جمله این مشکلات اعتراضات گسترده مردم عربستان به ساختار حکومتی آل سعود است که مانند  آتش زیر خاکستر هر لحظه منتظر طغیان بوده و با این جنایات آل سعود به مراتب اعتراضات داخلی در شبه جزیره عربستان بیشتر خواهد شد و این خود شروع فروپاشی حکومت ظالم سعودی خواهد بود.
این جنگ برای یمن در کنار کشته ها و زخمی هایی که بر روی دست مردم گذاشته و همچنین زیرساختهایی از کشور را که ویران کرده است، فوایدی هم برای این کشور دارد. از ره آورد های این تجاوز برای یمن، اتحاد هرچه بیشتر اقوام و گروه های سیاسی مختلف داخل کشور و در نتیجه تقویت عزم ملی و افزایش توان مقاومت در مردم یمن میباشد. همچنین وقتی مردم یمن این جنایات آل سعود را میبینند و در کنار آن حمایت کشور ها غربی از این تجاوزات را مشاهده میکنند، بسیاری از مسائل برایشان روشن شده و بصیرت و شناختشان از کشورهای غربی و همسایگان عرب خود افزایش پیدا میکند . فایده دیگری که این حادثه برای یمن دارد، این است که افراد خائن باقی مانده از رژیم قبلی که حالادیگر اوضاع را مناسب می بینند دست به خیانت میزنند و اینگونه شناسایی شده و فرصت طلایی برای پاکسازی ارتش یمن بدست می آید. و بیشترین فایده برای ملت یمن، خون شهداء آنان میباشد، که باعث بارور شدن و رشد نهال نوپای انقلابشان میشود.
اما مساله تعجب آور در مورد جنایات آل سعود در یمن، سکوت معنادار مجامع بین المللی در قبال این نسل کشی کم سابقه میباشد. سازمانهایی که در قبال در شرف انقراض قرار گرفتن نوعی کرگدن در شرق افریقا، بیانیه صادر میکنند و با تولید صدها ساعت برنامه تلویزیونی و هزینه های میلیاردی سعی در حفظ ان حیوان دارند، چرا در قبال این کشتار فجیع سکوت کرده اند؟ آیا کودکان یمنی حتی از حیوانات هم کم اهمیت ترند؟ چرا چون مسلمانند؟ بله. اگر این کودکانی که بیگناه در خون خود دست و پا میزنند، دو یهودی قاتل بودند که حکم اعدامشان صادر می شد، رسانه های وابسته به قدرت های غربی که متاسفانه اکثریت رسانه های عالم را تشکیل می دهند، همه دنیا را پر می کردند که به داد این دو قاتل برسید، اما کودکان مظلوم یمنی، فقط به جرم مسلمان بودن و میل به استقلال داشتن، در خون خود میغلتند و دنیا فقط نگاه میکند و بیتفاوت از کنارشان میگذرد.
این حقیقت تلخ روزگار ماست. شورای امنیت سازمان ملل که به جرم نقض حقوق بشر علیه ایران قطعنامه صادر میکند که چرا همجنس بازان در ایران آزادی ندارند، کجاست که ببیند مردم یمن در کشور خود و در خانه ی خود حتی حق حیات هم ندارد...
البته وقتی شورای امنیت متشکل از مشتی تروریست باشد تعجبی نیست که آزادگان را تروریست و تروریست ها را آزاده بنامند.
با این اوصاف،  که پلیس های عالم سردسته ی دزدها و قاتل ها هستند، ملتهای مظلوم و ستم دیده باید با توکل به خدا و صبر مقابل تمام زورگوها با قدرت ایستادگی کنند و درنهایت تنها راه پیروزی آنها استقامت و پایداری در مشکلات است. البته ملت یمن تنها نیست و برادران و خواهران آنها در ایران و عراق و لبنان و سوریه و فلسطین و بحرین و تمام ملل آزاده دنیا نخواهند گذاشت که مردم بی پناه یمن تنها بمانند. و جوانان انقلابی در این کشور ها منتظر دستور ولی امر مسلمین مبنی بر اقدام علیه آل سعود هستند که آرزوی همه آنها سقوط رژیم سعودی است.
در پایان توصیه ای هم برای هیئت عزیز مذاکره کننده ایرانی. امروز مردم یمن با شعار الله اکبر و مرگ بر امریکا و با الگو برداری از انقلاب اسلامی ایران دست به انقلاب زده اند و دلخوش به روزی هستند که مانند ایران اسلامی روی پای خود ایستاده و وابسته به قدرتی در دنیا نباشند. پس حالا وظیفه ما سنگین تر از سابق شده است، ملت های زیادی چشم امیدشان به انقلاب ماست و اگر ما با وجود تحقیر ها و توهین های طرف مقابل مذاکره، بازهم زیر بار خفت رفته و به مذاکرات و امتیاز دادن ها ادامه دهیم، برای ملت های دیگر اینطور تداعی میشود، که اگر امروز مقابل امریکا بایستیم  بعد از 30 سال و بعد از تحمل رنج ها و دردها و جنگ های متعدد باز هم بایدبه در خانه امریکا برویم و مشکلاتمان را با کنار آمدن با امریکا حل کنیم، پس حالا که اینطور است چرا اصلا انقلاب کنیم؟! و  رفتار منفعلانه ما در مقابل زیاده خواهی ها و تهدید ها و توهین های امریکایی ها موجب دلسردی ملت ها از این راه میشود. لذا بهتر است دقیقا همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند باتوکل به خدا و تکیه به توان داخلی  به حل مشکلات بپردازیم و مذاکرات زیر شبح تهدید که عینا همین مذاکرات پیش روی ماست را ترک کنیم.

 

  • ۹۴/۰۳/۰۱
  • میثم احمدی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی